
Mayhem Warrior 8015 20x9 -8 Black with Milled Spoke Windows and Lip Accents
$324.99
per wheel
$1,299.96 Set of 4
Save 5% using code
5D1JB2T8Q
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | Warrior |
| Part Number | 8015-2937M-8 |
| Diameter | 20" |
| Width | 9 |
| Offset | -8 |
| Bolt Pattern | 6x135 (6x5.31), 6x139.7 (6x5.5) |
| Backspace | 4.69 |
| Finish | Black with Milled Spoke Windows and Lip Accents |
| Centerbore / Hub | 106.00mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Wheel Style | Mesh |
| Construction | Alloy |
| Structure | One Piece |
| Weight | 42.00 lbs |
About the Mayhem Warrior
The Mayhem Warrior is built to withstand the demands of aggressive off-road and truck applications, engineered with structural integrity as a core priority. Constructed from cast aluminum alloy, the Warrior undergoes rigorous quality control to ensure consistent wall thickness and load-bearing reliability. This approach delivers a wheel that balances durability with manageable weight across its available fitments.
This Mayhem Warrior is available in 20x9, -8mm offset, 6x135,6x5.5 bolt pattern. Finished in Black with Milled Spoke Windows and Lip Accents.
You may also like

RRW
RRW RR7-H 17x8.5 0 Matte Bronze
$292.50
Icon
Icon REBOUND 17X8.5 Bronze with Black Ring
$312.78

Vossen
Vossen HF6-4 20x9 +18mm Matte Gunmetal
$749.00

Arena
Arena Cobra A116 20x9 0 Gloss Black with a Red Machined Spoke Tint
$426.00
Icon
Icon REBOUND 17x8.5 0 Satin Black
$311.30
Icon Alloys
Icon Alloys Recon Pro 17x8.5 0 Satin Black with a Real Beadlock (InnerLock)
$385.81

HD Offroad
HD Offroad Atlas 17x9 -12 Satin Bronze
$235.97
Icon Alloys
Icon Alloys Recon SLX 18x9 0 Charcoal
$328.04