
Mayhem Warrior 8015 17x9 18mm Gloss Black Milled
$279.99
per wheel
$1,119.96 Set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | WARRIOR 8015 |
| Part Number | 8015-7992M18 |
| Diameter | 17" |
| Width | 9 |
| Offset | +18 |
| Bolt Pattern | 6x114.3 (6x4.5), 6x139.7 (6x5.5) |
| Backspace | 5.71 |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Centerbore / Hub | 78.3mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
About the Mayhem WARRIOR 8015
The Mayhem Warrior 8015 is engineered to meet the structural demands of truck and off-road applications, utilizing casting processes designed to balance weight and durability. Each wheel undergoes quality control measures intended to ensure consistent fitment and load capacity, making the Warrior 8015 a dependable choice for drivers who place functional performance ahead of compromise.
This Mayhem WARRIOR 8015 is available in 17x9, +18mm offset, 6x114.3,6x139.7 bolt pattern. The Gloss Black Milled finish features a deep black finish with milled spoke accents revealing raw aluminum highlights.
You may also like

RRW
RRW RR7-H 17x8.5 0 Matte Bronze
$292.50

RRW
RRW RR7-H 17x8.5 0 Matte Black
$292.50

RRW
RRW RR7-H 17x8.5 +25 Matte Black
$292.50

RRW
RRW RR7-H 17x8.5 +25 Matte Bronze
$292.50

Liquid Metal
Liquid Metal Shift 17x7.5 0 Satin Black
$156.97

Liquid Metal
Liquid Metal Splice 17x7.5 +38 Gloss Black with Machined Spoke Accents and Outer Lip
$164.09

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 17x7.5 +40mm Satin Black
$164.09

Ultra
Ultra Maverick 235 17x8 +25 Black with Diamond Cut Lip and Spoke Accents
$190.84