
Mazzi Twist Tie 373 20x8.5 18mm Matte Black Machined with Dark
Sale
−8% off!
$1,067.20 Set of 4
You save
$23.20
per wheel
$92.80
on a set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mazzi |
| Wheel Model | TWIST TIE 373 |
| Part Number | 373-2818TM |
| Diameter | 20" |
| Width | 8.5 |
| Offset | +18 |
| Bolt Pattern | 5x115 (5x4.53), 5x120 (5x4.72) |
| Backspace | 5.46 |
| Finish | Matte Black Machined with Dark |
| Centerbore / Hub | 74.1mm |
| Load Rating | 2250 lbs |
About the Mazzi TWIST TIE 373
The Mazzi Twist Tie 373 is crafted to meet the demands of drivers seeking a dependable aftermarket wheel with consistent dimensional accuracy. Built to standard casting processes common in the value-oriented segment, the Twist Tie 373 undergoes quality control measures to ensure proper fitment and structural integrity across its available applications, making it a practical choice for everyday driving needs.
This Mazzi TWIST TIE 373 is available in 20x8.5, +18mm offset, 5x115,5x120 bolt pattern. The Matte Black Machined with Dark finish features a black finish with precision-machined highlights along the spoke faces.
You may also like

Vossen
Vossen HF-5 20x9 +32 Matte Gunmetal
$749.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 20x8.5 +40 Satin Black
$205.97

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CA91 20x9 +28 Gunmetal with Machined Spoke Faces
$178.00

XM Street
XM Street XM-609 20x8.5 +35 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$221.30

XXR
XXR 527D 20x9 +35 Chromium Black
$264.99

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG15 20x9 +18 Gloss Black
$214.00

Aodhan
Aodhan AFF7 20x9 +30 Gloss Silver with Machined Spoke Faces and Outer Lip
$362.25

Voxx
Voxx Replicas Hellcat 2 20x9.5 +18 Matte Black
$230.33