
Mazzi Stilts 371 20x8.5 +18 Black with Machined Spoke Edges and Outer Lip Ring
$264.21
per wheel
$1,056.84 Set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mazzi |
| Wheel Model | Stilts |
| Part Number | 371-2818B |
| Diameter | 20" |
| Width | 8.5 |
| Offset | +18 |
| Bolt Pattern | 5x115 (5x4.53), 5x120 (5x4.72) |
| Backspace | 5.46 |
| Finish | Black with Machined Spoke Edges and Outer Lip Ring |
| Centerbore / Hub | 74.10mm |
| Load Rating | 2100 lbs |
| Construction | Alloy |
| Structure | One Piece |
| Weight | 38.00 lbs |
About the Mazzi Stilts
The Mazzi Stilts is engineered to meet the demands of drivers seeking a bold elevated aesthetic without compromising structural integrity. Constructed to industry-standard specifications, the Stilts undergoes quality control processes consistent with Mazzi's broader wheel lineup, ensuring reliable fitment and durability across a range of vehicle applications and everyday driving conditions.
This Mazzi Stilts is available in 20x8.5, +18mm offset, 5x115,5x120 bolt pattern. Finished in Black with Machined Spoke Edges and Outer Lip Ring.
You may also like

Ravetti
Ravetti M6 20x8.5 +15 Gloss Black with Machined Spoke Faces and Pinstripe
$276.00

Touren
Touren TR60 3260 20x8.5 20mm Gloss Black with Red Ring
$230.86

HD
HD Spinout 20x8 +20 Teal with Black Accents
$278.97

Blaque Diamond
Blaque Diamond BD-F18 19x8.5 +15 Silver with Brushed Spoke Faces
$515.00

Blaque Diamond
Blaque Diamond BD-F18 19x8.5 +20 Gloss Black
$515.00

Blaque Diamond
Blaque Diamond BD-F18 19x8.5 +15 Gloss Black
$515.00

Blaque Diamond
Blaque Diamond BD-F18 19x8.5 +25 Gloss Black
$515.00

Blaque Diamond
Blaque Diamond BD-F25 19x8.5 +20 Silver with Brushed Spoke Faces
$515.00