
Mazzi Fusion 341 22x9.5 18mm Chrome
Sale
−15% off!
$1,683.00 Set of 4
You save
$74.25
per wheel
$297.00
on a set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mazzi |
| Wheel Model | FUSION 341 |
| Part Number | 341-22952C |
| Diameter | 22" |
| Width | 9.5 |
| Offset | +18 |
| Bolt Pattern | 5x127 (5x5), 5x139.7 (5x5.5) |
| Backspace | 5.96 |
| Finish | Chrome |
| Centerbore / Hub | 87mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
About the Mazzi FUSION 341
The Mazzi Fusion 341 is engineered to deliver a balance of structural integrity and refined aesthetics, utilizing casting processes common to the aftermarket wheel segment. Each wheel undergoes quality control measures to ensure consistent fitment and durability across a range of vehicle applications. The construction is designed to meet the demands of daily driving while maintaining an elevated visual presence.
This Mazzi FUSION 341 is available in 22x9.5, +18mm offset, 5x127,5x139.7 bolt pattern. The Chrome finish features a brilliant chrome finish with mirror-like reflectivity for maximum visual impact.
You may also like

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV44 22x9 +24 Hyperblack with Machined Spoke Faces
$260.00

Impact Replicas
Impact Replicas Snowflake 22x9 +24 Gloss Black
$246.21

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV41B 22x9 +24 Gloss Black
$249.00

Strada Replicas
Strada Replicas GM Snowflake Replica 22x9 +31 Polished
$451.00

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV93B 22x9 +31 Hyperblack with Chrome Inserts
$271.00

ARKON OFF-ROAD
ARKON OFF-ROAD Mandela (Proper Directional) 22x12 -51 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$441.75

Impact Replicas
Impact Replicas Snowflake 22x9 +24 Silver with Machined Spoke Faces
$273.28

Giovanna
Giovanna AMUR 22X10.5 40 Gloss Black
$657.00