
Mazzi Fusion 22x9.5 +18 Gloss Black with Machined Spoke Faces
$278.57
per wheel
$1,114.28 Set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mazzi |
| Wheel Model | Fusion |
| Part Number | 341-22918B |
| Diameter | 22" |
| Width | 9.5 |
| Offset | +18 |
| Bolt Pattern | 5x115 (5x4.53), 5x120 (5x4.72) |
| Backspace | 5.96 |
| Finish | Gloss Black with Machined Spoke Faces |
| Centerbore / Hub | 74.10mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Construction | Alloy |
| Structure | One Piece |
| Weight | 49.00 lbs |
About the Mazzi Fusion
The Mazzi Fusion is engineered to deliver a balance of structural integrity and refined aesthetics, utilizing casting processes consistent with Mazzi's approach to accessible aftermarket wheel production. Each wheel undergoes quality control measures designed to meet the demands of everyday driving while maintaining the visual presence expected from a styled aftermarket fitment.
This Mazzi Fusion is available in 22x9.5, +18mm offset, 5x115,5x120 bolt pattern. Finished in Gloss Black with Machined Spoke Faces.
You may also like

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV44 22x9 +24 Hyperblack with Machined Spoke Faces
$260.00

Impact Replicas
Impact Replicas Snowflake 22x9 +24 Gloss Black
$246.21

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV41B 22x9 +24 Gloss Black
$249.00

Strada Replicas
Strada Replicas GM Snowflake Replica 22x9 +31 Polished
$451.00

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV93B 22x9 +31 Hyperblack with Chrome Inserts
$271.00

ARKON OFF-ROAD
ARKON OFF-ROAD Mandela (Proper Directional) 22x12 -51 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$441.75

Impact Replicas
Impact Replicas Snowflake 22x9 +24 Silver with Machined Spoke Faces
$273.28

Giovanna
Giovanna AMUR 22X10.5 40 Gloss Black
$657.00