
Mazzi Freestyle 377 20x8.5 35mm Gloss Black Machined
$266.91
per wheel
$1,067.64 Set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mazzi |
| Wheel Model | FREESTYLE 377 |
| Part Number | 377-2831B |
| Diameter | 20" |
| Width | 8.5 |
| Offset | +35 |
| Bolt Pattern | 5x108 (5x4.25) |
| Backspace | 6.127952755905512 |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Centerbore / Hub | 63.5mm |
| Load Rating | 2100 lbs |
About the Mazzi FREESTYLE 377
The Mazzi Freestyle 377 is engineered to deliver a reliable balance of structural integrity and everyday practicality. Built to meet the demands of a broad range of vehicles, the Freestyle 377 undergoes quality control processes designed to ensure consistent fitment and durability. Its construction prioritizes a dependable ride experience suitable for daily driving conditions without compromise to wheel integrity.
This Mazzi FREESTYLE 377 is available in 20x8.5, +35mm offset, 5x108 bolt pattern. The Gloss Black Machined finish features a black finish with precision-machined highlights along the spoke faces.
You may also like

Vossen
Vossen HF-5 20x9 +32 Matte Gunmetal
$749.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 20x8.5 +40 Satin Black
$205.97

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CA91 20x9 +28 Gunmetal with Machined Spoke Faces
$178.00

XM Street
XM Street XM-609 20x8.5 +35 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$221.30

XXR
XXR 527D 20x9 +35 Chromium Black
$264.99

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG15 20x9 +18 Gloss Black
$214.00

Aodhan
Aodhan AFF7 20x9 +30 Gloss Silver with Machined Spoke Faces and Outer Lip
$362.25

Voxx
Voxx Replicas Hellcat 2 20x9.5 +18 Matte Black
$230.33