
Mazzi Essence 364 24x9.5 18mm Chrome
Sale
−15% off!
$2,074.00 Set of 4
You save
$91.50
per wheel
$366.00
on a set of 4
Only 2 wheels left!
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mazzi |
| Wheel Model | ESSENCE 364 |
| Part Number | 364-24918C |
| Diameter | 24" |
| Width | 9.5 |
| Offset | +18 |
| Bolt Pattern | 5x115 (5x4.53), 5x120 (5x4.72) |
| Backspace | 5.96 |
| Finish | Chrome |
| Centerbore / Hub | 74.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
About the Mazzi ESSENCE 364
The Mazzi Essence 364 is engineered to deliver a balance of structural integrity and refined aesthetics suited for everyday driving and elevated street builds. Constructed to meet industry standards for load rating and fitment precision, the Essence 364 is designed to provide reliable performance across a range of vehicle applications without compromising on visual appeal.
This Mazzi ESSENCE 364 is available in 24x9.5, +18mm offset, 5x115,5x120 bolt pattern. The Chrome finish features a brilliant chrome finish with mirror-like reflectivity for maximum visual impact.
You may also like

Voxx
Voxx Replicas Hellcat 20x9 +20 Gloss Black
$224.87

Rohana
Rohana RFX15 20x11 +20 Gloss Black
$392.04

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG15 20x9 +18 Hyperblack
$238.00

Replica
Replica DG05 Hellcat 20x9.5 +18 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$298.33

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG04 20x9 +20 Chrome
$297.75

Asanti Black
Asanti Black ABL-37 MONARCH 22x10.5 +20 Chrome
$423.00

Asanti Black
Asanti Black ABL-31 22x10.5 +25 Satin Black with a Gloss Black Lip
$322.00

Asanti Black
Asanti Black ABL-21 22x10.5 +25 Brushed Silver
$343.00