
Mayhem Warrior 8015 22x12 -44mm Gloss Black Milled
$1,599.96 Set of 4
You save
$0.01
per wheel
$0.04
on a set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | WARRIOR 8015 |
| Part Number | 8015-22276M |
| Diameter | 22" |
| Width | 12 |
| Offset | -44 |
| Bolt Pattern | 8x165.1 (8x6.5), 8x170 (8x6.69) |
| Backspace | 4.77 |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Centerbore / Hub | 130.8mm |
| Load Rating | 3300 lbs |
About the Mayhem WARRIOR 8015
The Mayhem Warrior 8015 is engineered to meet the structural demands of truck and off-road applications, utilizing casting processes designed to balance weight and durability. Each wheel undergoes quality control measures intended to ensure consistent fitment and load capacity, making the Warrior 8015 a dependable choice for drivers who place functional performance ahead of compromise.
This Mayhem WARRIOR 8015 is available in 22x12, -44mm offset, 8x165.1,8x170 bolt pattern. The Gloss Black Milled finish features a deep black finish with milled spoke accents revealing raw aluminum highlights.
You may also like

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV44 22x9 +24 Hyperblack with Machined Spoke Faces
$260.00

Impact Replicas
Impact Replicas Snowflake 22x9 +24 Gloss Black
$246.21

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV41B 22x9 +24 Gloss Black
$249.00

Strada Replicas
Strada Replicas GM Snowflake Replica 22x9 +31 Polished
$451.00

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CV93B 22x9 +31 Hyperblack with Chrome Inserts
$271.00

ARKON OFF-ROAD
ARKON OFF-ROAD Mandela (Proper Directional) 22x12 -51 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$441.75

Impact Replicas
Impact Replicas Snowflake 22x9 +24 Silver with Machined Spoke Faces
$273.28

Giovanna
Giovanna AMUR 22X10.5 40 Gloss Black
$657.00