
Mayhem Warrior 8015 20x9 0mm Matte Black
$314.99
per wheel
$1,259.96 Set of 4
Save 5% using code
5D1JB2T8Q
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | WARRIOR 8015 |
| Part Number | 8015-2970MB |
| Diameter | 20" |
| Width | 9 |
| Offset | 0 |
| Bolt Pattern | 8x170 (8x6.69) |
| Backspace | 5.0 |
| Finish | Matte Black |
| Centerbore / Hub | 125.2mm |
| Load Rating | 3300 lbs |
About the Mayhem WARRIOR 8015
The Mayhem Warrior 8015 is engineered to meet the structural demands of truck and off-road applications, utilizing casting processes designed to balance weight and durability. Each wheel undergoes quality control measures intended to ensure consistent fitment and load capacity, making the Warrior 8015 a dependable choice for drivers who place functional performance ahead of compromise.
This Mayhem WARRIOR 8015 is available in 20x9, 0mm offset, 8x170 bolt pattern. The Matte Black finish features a flat, non-reflective black finish with an aggressive, understated presence.
You may also like

Arena
Arena Hustle A109 22x10 -18 Smoked Bronze with a Satin Black Lip Ring
$568.00

Mickey Thompson
Mickey Thompson Canyon 17x9 0 Polished
$293.45

Hostile
Hostile Battle H137 18x9 +12 Satin Black (Asphalt)
$358.00

Fuel 1PC
Fuel 1PC DARKSTAR 20x10 -18 Matte Gunmetal with Black Lip
$520.00

Fuel 1PC
Fuel 1PC Hardline 20x10 -18 Gloss Black with Milled Spokes
$525.00

Fuel 1PC
Fuel 1PC D546 ASSAULT 20x9 +1 Matte Black Milled
$500.00

Fuel 1PC
Fuel 1PC D538 MAVERICK 20x9 +1 Matte Black Milled
$500.00

Fuel 1PC
Fuel 1PC D803 FLAME 20x9 +1 Gloss Black Milled
$500.00