
Mayhem Warrior 8015 20x10 -25mm Matte Black
$294.99
per wheel
$1,179.96 Set of 4
Only 1 wheel left!
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | WARRIOR 8015 |
| Part Number | 8015-2178MB |
| Diameter | 20" |
| Width | 10 |
| Offset | -25 |
| Bolt Pattern | 8x180 (8x7.09) |
| Backspace | 4.52 |
| Finish | Matte Black |
| Centerbore / Hub | 124.1mm |
| Load Rating | 3525 lbs |
About the Mayhem WARRIOR 8015
The Mayhem Warrior 8015 is engineered to meet the structural demands of truck and off-road applications, utilizing casting processes designed to balance weight and durability. Each wheel undergoes quality control measures intended to ensure consistent fitment and load capacity, making the Warrior 8015 a dependable choice for drivers who place functional performance ahead of compromise.
This Mayhem WARRIOR 8015 is available in 20x10, -25mm offset, 8x180 bolt pattern. The Matte Black finish features a flat, non-reflective black finish with an aggressive, understated presence.
You may also like

Vossen
Vossen HF-5 20x9 +32 Matte Gunmetal
$749.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 20x8.5 +40 Satin Black
$205.97

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CA91 20x9 +28 Gunmetal with Machined Spoke Faces
$178.00

XM Street
XM Street XM-609 20x8.5 +35 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$221.30

XXR
XXR 527D 20x9 +35 Chromium Black
$264.99

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG15 20x9 +18 Gloss Black
$214.00

Aodhan
Aodhan AFF7 20x9 +30 Gloss Silver with Machined Spoke Faces and Outer Lip
$362.25

Voxx
Voxx Replicas Hellcat 2 20x9.5 +18 Matte Black
$230.33