
Mayhem Warrior 8015 20x10 -25mm Matte Black
$324.99
per wheel
$1,299.96 Set of 4
Save 5% using code
5D1JB2T8Q
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | WARRIOR 8015 |
| Part Number | 8015-2181MB |
| Diameter | 20" |
| Width | 10 |
| Offset | -25 |
| Bolt Pattern | 8x165.1 (8x6.5) |
| Backspace | 4.515748031496063 |
| Finish | Matte Black |
| Centerbore / Hub | 130.8mm |
| Load Rating | 3300 lbs |
About the Mayhem WARRIOR 8015
The Mayhem Warrior 8015 is engineered to meet the structural demands of truck and off-road applications, utilizing casting processes designed to balance weight and durability. Each wheel undergoes quality control measures intended to ensure consistent fitment and load capacity, making the Warrior 8015 a dependable choice for drivers who place functional performance ahead of compromise.
This Mayhem WARRIOR 8015 is available in 20x10, -25mm offset, 8x165.1 bolt pattern. The Matte Black finish features a flat, non-reflective black finish with an aggressive, understated presence.
You may also like

Pacer
Pacer Aluminum 162M 16x8 -6
$212.43

Method Race Wheels
Method Race Wheels MR305 NV HD 17x8.5 0 Matte Black
$385.00

Mickey Thompson
Mickey Thompson Classic III 17x9 0 Polished
$299.12

Fuel 1PC
Fuel 1PC D680 REBEL 20x10 -18 Matte Gun Metal Black Bead Ring
$424.00

Hostile
Hostile H109 ALPHA 20x10 -19 Chrome
$602.00

RTX Offroad
RTX Offroad Zion 18x9 20 Gloss Black Milled Rivets 8x165.1mm 125mm
$275.99

Raceline
Raceline Renegade 8 888 17x9 -12 Polished
$329.00

Pacer
Pacer LT 16x8 +12 Polished
$215.39