
Mayhem Warrior 8015 18x9 -12mm Gloss Black Milled Prism Red
Sale
−22% off!
$881.76 Set of 4
You save
$64.56
per wheel
$258.24
on a set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | WARRIOR 8015 |
| Part Number | 8015-8952BTR |
| Diameter | 18" |
| Width | 9 |
| Offset | -12 |
| Bolt Pattern | 5x127 (5x5), 5x139.7 (5x5.5) |
| Backspace | 4.53 |
| Finish | Gloss Black Milled Prism Red |
| Centerbore / Hub | 87mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
About the Mayhem WARRIOR 8015
The Mayhem Warrior 8015 is engineered to meet the structural demands of truck and off-road applications, utilizing casting processes designed to balance weight and durability. Each wheel undergoes quality control measures intended to ensure consistent fitment and load capacity, making the Warrior 8015 a dependable choice for drivers who place functional performance ahead of compromise.
This Mayhem WARRIOR 8015 is available in 18x9, -12mm offset, 5x127,5x139.7 bolt pattern. Finished in Gloss Black Milled Prism Red.
You may also like

Liquid Metal
Liquid Metal Raven 18x8 +40 Gloss Black with Machined Dark Tint Spoke Faces
$178.10

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels VW18 18x8 +45 Silver
$183.75

RTX
RTX ST 18x7 40 Black 5x114.3mm 60.1mm
$145.99

DX4
DX4 Alpha 18x9 +18mm Flat Black
$262.97

AVID1
AVID1 AV6 18x8.5 +35 Gloss Black
$239.80

Option Lab
Option Lab R716 18x9.5 +35 Onyx White
$241.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 18x8 +40 Satin Black
$178.10

Vors
Vors TR4 18x8.5 35 Hyper Black
$230.01