
Mayhem Tripwire 8110 20x10 -19mm Matte Black
$294.99
per wheel
$1,179.96 Set of 4
Only 1 wheel left!
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | TRIPWIRE 8110 |
| Part Number | 8110-2185MB |
| Diameter | 20" |
| Width | 10 |
| Offset | -19 |
| Bolt Pattern | 5x139.7 (5x5.5) |
| Backspace | 4.75 |
| Finish | Matte Black |
| Centerbore / Hub | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
About the Mayhem TRIPWIRE 8110
The Mayhem Tripwire 8110 is engineered to meet the demands of drivers who expect durability and reliable performance from their wheels. Built to industry standards with structural integrity as a priority, the Tripwire undergoes quality control processes designed to ensure consistent fitment and long-term resilience across a range of driving conditions, from daily street use to light off-road applications.
This Mayhem TRIPWIRE 8110 is available in 20x10, -19mm offset, 5x139.7 bolt pattern. The Matte Black finish features a flat, non-reflective black finish with an aggressive, understated presence.
You may also like

Vossen
Vossen HF-5 20x9 +32 Matte Gunmetal
$749.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 20x8.5 +40 Satin Black
$205.97

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CA91 20x9 +28 Gunmetal with Machined Spoke Faces
$178.00

XM Street
XM Street XM-609 20x8.5 +35 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$221.30

XXR
XXR 527D 20x9 +35 Chromium Black
$264.99

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG15 20x9 +18 Gloss Black
$214.00

Aodhan
Aodhan AFF7 20x9 +30 Gloss Silver with Machined Spoke Faces and Outer Lip
$362.25

Voxx
Voxx Replicas Hellcat 2 20x9.5 +18 Matte Black
$230.33