
Mayhem Rampage 8090 20x9 18mm Gloss Black Milled
$309.99
per wheel
$1,239.96 Set of 4
Only 3 wheels left!
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | RAMPAGE 8090 |
| Part Number | 8090-2997M18 |
| Diameter | 20" |
| Width | 9 |
| Offset | +18 |
| Bolt Pattern | 5x150 (5x5.91), 5x139.7 (5x5.5) |
| Backspace | 5.71 |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Centerbore / Hub | 110mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
About the Mayhem RAMPAGE 8090
The Mayhem Rampage 8090 is engineered to meet the structural demands of trucks and off-road-oriented vehicles, built to withstand the stress of aggressive driving conditions. Constructed with a focus on durability and load capacity, the Rampage 8090 undergoes rigorous quality control to ensure each wheel delivers consistent performance across varied terrain and real-world use cases.
This Mayhem RAMPAGE 8090 is available in 20x9, +18mm offset, 5x150,5x139.7 bolt pattern. The Gloss Black Milled finish features a deep black finish with milled spoke accents revealing raw aluminum highlights.
You may also like

Cali Off-Road
Cali Off-Road Obnoxious 9107 20x9 18mm Satin Black Milled
$230.00

Hartes Metal Offroad
Hartes Metal Offroad Crossbow 754 20x9 0mm Gloss Black Machined Spoke Faced with a Dark Tint
$305.00

Gear Off-Road
Gear Off-Road Magnus 771B 20x9 +18 Gloss Black
$325.15

Vortek
Vortek VRP-501 20x9 0 Gloss Black Center & Diamond Cut Ring with Dark Tint
$493.28

XF Off-Road
XF Off-Road XF-222 20x9 12 Gloss Black & Red Milled
$431.70

XF Off-Road
XF Off-Road XF-216 20x9 0 Gloss Black & Red Milled
$431.70

XF Off-Road
XF Off-Road XF-220 20x9 12 Gloss Black & Red Milled
$431.70

XF Off-Road
XF Off-Road XF-220 20x9 0 Gloss Black & Red Milled
$431.70