
Mayhem Rampage 8090 20x9 0mm Matte Black
$244.97
per wheel
$979.88 Set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | RAMPAGE 8090 |
| Part Number | 8090-2952MB |
| Diameter | 20" |
| Width | 9 |
| Offset | 0 |
| Bolt Pattern | 5x127 (5x5), 5x139.7 (5x5.5) |
| Backspace | 5 |
| Finish | Matte Black |
| Centerbore / Hub | 87mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
About the Mayhem RAMPAGE 8090
The Mayhem Rampage 8090 is engineered to meet the structural demands of trucks and off-road-oriented vehicles, built to withstand the stress of aggressive driving conditions. Constructed with a focus on durability and load capacity, the Rampage 8090 undergoes rigorous quality control to ensure each wheel delivers consistent performance across varied terrain and real-world use cases.
This Mayhem RAMPAGE 8090 is available in 20x9, 0mm offset, 5x127,5x139.7 bolt pattern. The Matte Black finish features a flat, non-reflective black finish with an aggressive, understated presence.
You may also like

Vossen
Vossen HF-5 20x9 +32 Matte Gunmetal
$749.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 20x8.5 +40 Satin Black
$205.97

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CA91 20x9 +28 Gunmetal with Machined Spoke Faces
$178.00

XM Street
XM Street XM-609 20x8.5 +35 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$221.30

XXR
XXR 527D 20x9 +35 Chromium Black
$264.99

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG15 20x9 +18 Gloss Black
$214.00

Aodhan
Aodhan AFF7 20x9 +30 Gloss Silver with Machined Spoke Faces and Outer Lip
$362.25

Voxx
Voxx Replicas Hellcat 2 20x9.5 +18 Matte Black
$230.33