
Mayhem Hatchet 8106 20x9 0mm Gloss Gunmetal
Sale
−8% off!
$1,026.72 Set of 4
You save
$22.32
per wheel
$89.28
on a set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | HATCHET 8106 |
| Part Number | 8106-2978GB |
| Diameter | 20" |
| Width | 9 |
| Offset | 0 |
| Bolt Pattern | 8x180 (8x7.09) |
| Backspace | 5 |
| Finish | Gloss Gunmetal |
| Centerbore / Hub | 124.1mm |
| Load Rating | 3640 lbs |
About the Mayhem HATCHET 8106
The Mayhem Hatchet 8106 is built to meet the structural demands of truck and SUV applications, engineered with a construction process focused on durability and load-bearing integrity. Designed to handle the rigors of both daily driving and light off-road use, the Hatchet delivers consistent performance across a range of fitments without compromising on structural reliability.
This Mayhem HATCHET 8106 is available in 20x9, 0mm offset, 8x180 bolt pattern. The Gloss Gunmetal finish features a polished gunmetal gray surface with reflective depth.
You may also like

Vossen
Vossen HF-5 20x9 +32 Matte Gunmetal
$749.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 20x8.5 +40 Satin Black
$205.97

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CA91 20x9 +28 Gunmetal with Machined Spoke Faces
$178.00

XM Street
XM Street XM-609 20x8.5 +35 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$221.30

XXR
XXR 527D 20x9 +35 Chromium Black
$264.99

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG15 20x9 +18 Gloss Black
$214.00

Aodhan
Aodhan AFF7 20x9 +30 Gloss Silver with Machined Spoke Faces and Outer Lip
$362.25

Voxx
Voxx Replicas Hellcat 2 20x9.5 +18 Matte Black
$230.33