
Lexani Vestavia 24x10 +25 Silver with a Machined Spoke Faces and a Stainless Steel Lip
$842.86
per wheel
$3,371.44 Set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Lexani |
| Wheel Model | Vestavia |
| Part Number | A206-2410-30-25SMS |
| Diameter | 24" |
| Width | 10 |
| Offset | +25 |
| Bolt Pattern | 5x130 (5x5.12) |
| Backspace | 6.48 |
| Finish | Silver with a Machined Spoke Faces and a Stainless Steel Lip |
| Centerbore / Hub | 74.10mm |
| Load Rating | 2200 lbs |
| Construction | Alloy |
| Structure | One Piece |
| Weight | 51.00 lbs |
About the Lexani Vestavia
The Lexani Vestavia is engineered to meet the demands of drivers who expect both structural integrity and refined aesthetics from their wheel investment. Constructed to precise tolerances, the Vestavia undergoes rigorous quality control processes standard across the Lexani lineup, ensuring consistent fitment and long-term durability across a range of vehicle applications.
This Lexani Vestavia is available in 24x10, +25mm offset, 5x130 bolt pattern. The Silver with a Machined Spoke Faces and a Stainless Steel Lip finish features a classic silver finish with a timeless, clean look.
You may also like

Niche 1PC
Niche 1PC M263 MAZZANTI 22x10 +30 Bronze Brushed
$283.00

Niche 1PC
Niche 1PC M262 MAZZANTI 22x10 +30 Gloss Black Brushed Face
$285.00

Savini
Savini SV1-X3 24x10 +25 Brushed with a High Polished Lip
$1,124.00

Savini
Savini SV1-X3 24x10 +25 Gloss Black with Brushed Spoke Accents
$1,051.00

Savini
Savini SV1-X2 24x10 +25 Gloss Black
$1,088.00

Savini
Savini SV1-X1 24x10 +25 Gloss Black
$1,088.00

Lexani
Lexani Vestavia 24x10 +30 Gloss Black with a Stainless Steel Lip
$842.86

Lexani
Lexani Vestavia 24x10 +25 Gloss Black with a Stainless Steel Lip
$842.86