
Koko Kuture SICILY 22x10.5 25 Gloss Black Machined Face
$657.00
per wheel
$2,628.00 Set of 4
Only 1 set left!
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Koko Kuture |
| Wheel Model | SICILY |
| Part Number | 2215M25KOSICMB |
| Diameter | 22" |
| Width | 10.5 |
| Offset | +25 |
| Bolt Pattern | 5x112 (5x4.41) |
| Finish | Gloss Black Machined Face |
| Centerbore / Hub | 66.56mm |
| Load Rating | 2000 lbs |
About the Koko Kuture SICILY
The Koko Kuture Sicily is engineered to meet the structural demands of large-diameter fitments, with construction methods focused on achieving a balance between wheel integrity and visual presence. Designed to accommodate the load requirements of full-size trucks and SUVs, the Sicily undergoes quality control processes intended to ensure consistent performance across its available sizing range.
This Koko Kuture SICILY is available in 22x10.5, +25mm offset, 5x112 bolt pattern. The Gloss Black Machined Face finish features a black finish with precision-machined highlights along the spoke faces.
You may also like

MRR
MRR GF5 20x10 +25 Gloss Black
$498.46

Ferrada
Ferrada FR2 20x10.5 +25 Silver with Machined Spoke Faces and a Chrome Stainless Steel Lip
$710.00

Ferrada
Ferrada CM1 20x10.5 +25 Brushed Bronze with a Polished Outer Lip
$785.00

Ferrada
Ferrada F8-FR5 20x10 +28 Matte Bronze
$595.00

Vossen
Vossen HF-5 20x10.5 +25mm Gloss Black
$799.00

MRR
MRR VP4 20x10 +25 Black with a Machined Lip
$365.65

AL13 Wheels
AL13 Wheels FR80 20x9.5 +25mm Satin Black
$699.00

AL13 Wheels
AL13 Wheels FR80 20x9.5 +25mm Diamond Silver
$699.00