
American Racing Vintage Marauder VN517 18x9 0mm Gloss Black with Machined Spoke Faces and a Diamond Cut Lip
$337.83
per wheel
$1,351.32 Set of 4
Only 2 sets left!
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | American Racing Vintage |
| Wheel Model | Marauder |
| Part Number | VN517BD18900000 |
| Diameter | 18" |
| Width | 9 |
| Offset | 0 |
| Bolt Pattern | blankx0.0 (blank) |
| Backspace | 5.00 |
| Finish | Gloss Black with Machined Spoke Faces and a Diamond Cut Lip |
| Centerbore / Hub | 72.56mm |
| Load Rating | 1900 lbs |
| Weight | 39.86 lbs |
You may also like

Liquid Metal
Liquid Metal Raven 18x8 +40 Gloss Black with Machined Dark Tint Spoke Faces
$178.10

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels VW18 18x8 +45 Silver
$183.75

RTX
RTX ST 18x7 40 Black 5x114.3mm 60.1mm
$145.99

DX4
DX4 Alpha 18x9 +18mm Flat Black
$262.97

AVID1
AVID1 AV6 18x8.5 +35 Gloss Black
$239.80

Option Lab
Option Lab R716 18x9.5 +35 Onyx White
$241.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 18x8 +40 Satin Black
$178.10

Vors
Vors TR4 18x8.5 35 Hyper Black
$230.01