
Mayhem Crossfire 8109 20x9.5 10mm Gloss Black Milled
$1,315.96 Set of 4
You save
$0.01
per wheel
$0.04
on a set of 4
Recommended Add-ons
Free Shipping
Fitment Verified
Secure Payment
Specifications
| Brand | Mayhem |
| Wheel Model | CROSSFIRE 8109 |
| Part Number | 8109-2950BM10 |
| Diameter | 20" |
| Width | 9.5 |
| Offset | +10 |
| Bolt Pattern | 5x150 (5x5.91) |
| Backspace | 5.64 |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Centerbore / Hub | 110mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
About the Mayhem CROSSFIRE 8109
The Mayhem Crossfire 8109 is engineered to deliver dependable structural integrity suited to demanding everyday driving conditions. Built to meet rigorous load and fitment standards, the Crossfire is designed with material efficiency in mind, balancing wheel weight and durability to handle the requirements of trucks, SUVs, and performance-oriented applications without compromising reliability over time.
This Mayhem CROSSFIRE 8109 is available in 20x9.5, +10mm offset, 5x150 bolt pattern. The Gloss Black Milled finish features a deep black finish with milled spoke accents revealing raw aluminum highlights.
You may also like

Vossen
Vossen HF-5 20x9 +32 Matte Gunmetal
$749.00

Liquid Metal
Liquid Metal Shadow 20x8.5 +40 Satin Black
$205.97

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels CA91 20x9 +28 Gunmetal with Machined Spoke Faces
$178.00

XM Street
XM Street XM-609 20x8.5 +35 Gloss Black with Milled Spoke Edges
$221.30

XXR
XXR 527D 20x9 +35 Chromium Black
$264.99

4Play OE Wheels
4Play OE Wheels DG15 20x9 +18 Gloss Black
$214.00

Aodhan
Aodhan AFF7 20x9 +30 Gloss Silver with Machined Spoke Faces and Outer Lip
$362.25

Voxx
Voxx Replicas Hellcat 2 20x9.5 +18 Matte Black
$230.33